22
12
2016

Zase sa rozšírila paleta produktov značky AniFitt

Autor anifitt 0

Sortiment produktov značky AniFitt som rozšírila o dva ďalšie produkty, ktorých cieľom je uľahčenie stravovania sa osob s potravinovými alergiami či intoleranciami. Pre nich je veru dosť problematické nájsť výrobky vhodné do ich jedálnička. Mnohí z nás si myslia, že na trhu existuje už množstvo diétnych výrobkov, ich etikety však často svedčia o opaku. Zjednodušene to znamená, že je ťažké natrafiť na  výrobky, ktoré sú bezlepkové a neobsahujú ani laktózu alebo sóju.

Bezlepkové múčne zmesi sú bez farbív a konzervantov, sú vhodné do jedálnička osob s potravinovou alergiou či intoleranciou. Ich konzumácia sa neodporúča u osob trpiacich alergiou na sezamové semienka.

gm-kenyerBezlepková múčna zmes na chlieb a kysnuté cesto AniFitt disponuje s veľmi nízkym obsahom sacharidov. Neobsahuje glutén, je vhodná do jedálnička osob s potravinovými alergiami, vegetariánov či vegánov. Neobsahuje mlieko, vajcia, sóju, kukuricu, droždie, zemiaky, ryžu ani pridaný cukor. Jej hlavnou zložkou je tapioková múka – vyrobená z manioky –  ktorá má mnoho priaznivých účinkov. Má vysoký obsah vlákniny, znižuje pocit hladu, pomáha pri vylučovaní tuku z ľudského organizmu, znižuje krvný tlak. Ľudskému organizmu pridáva užitočnú energiu, stimuluje funkciu mozgu. Priaznivo vplýva na nervovú sústavu, je účinná proti stresu a podporuje  celkové zdravie človeka. Obsahuje proteín, vďaka tomu pomáha posilňovať svalstvo, aby bolo ohybnejšie a vyživuje tkanivá. Obsahuje meď a horčík, preto zabraňuje vzniku osteoporózy. Znižuje riziko výskytu srdcovo – cievnych chorôb, infarktu či porážky. Ďalšou zložkou múčnej zmesi je prosová múka, ktorá je liekom žalúdka. Očisťuje črevá, ochraňuje pokožku a nechty. Reguluje hladinu cukru v krvi, vitalizuje pľúca a dýchanie. Múčna zmes obsahuje aj skorocel, znižuje cholesterol a hladinu cukru v krvi, pomáha pri liečbe zápchy a glukózovej intolerancie. Je schopná vsiaknuť veľké množstvo vody, preto zabezpečuje pocit sýtosti. Je vedecky dokázané, že môže pomôct aj pri chudnutí.
Múčna zmes obsahuje aj sezamovú múku, ktorá má značný obsah vlákniny a bielkovín. Je výborným zdrojom vápnika, obsahuje množstvo minerálnych látok a stopových prvkov ( Mg, K, Mn, P, Zn, Se, Cu ). Ochraňuje črevnú sústavu a krvný obeh. Je ľahko stráviteľná, pomáha pri spaľovaní tuku. Zabraňuje vzniku osteoporózy

kenyer

Príprava bezlepkového chleba je veľmi jednoduchá. K 530 ml vlažnej vody pridáme 50 g čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy alebo jablčného octu a dôkladne rozmiešame. Pridáme 500 g bezlepkovej múčnej zmesi AniFitt na chlieb a kysnuté cesto a ručným mixérom dôkladne spracujeme. Vypracované cesto rozdelíme na dve časti, vytvoríme dva bochníky, rukami dôkladne prepracujeme a necháme 5 minúť odležať. Po oddychu cesto vyformovaného chleba ešte raz rukami prepracujeme, aby v ňom nezostal vzduch. Uložíme na mriežke vystlaný papierom na pečenie.  Vrch bochníkov hlboko narežeme, potrieme roztaveným kokosovým tukom. Pečieme v predhriatej rúre pri 200 stupňoch 70 minút. Upečený chlieb nechajme na mriežke úplne vychladnúť. Chlieb nedávajme do ohňovzdornej misy!

Z tohto množstva možno pripraviť dva 400 gramové bochníky.

Rovnakým spôsobom pripravujeme aj kysnuté cesto.
Chlieb sa neodporúča piecť v pekárni na chlieb ani v ohňovzdornej mise!

suti

Druhým druhom bezlepkovej múčnej zmesi je múčna zmes na pečenie AniFitt disponuje s nízkym obsahom sacharidov. Obsahuje tapiokovú múku, prosovú  múku, skorocel a kokosovú múku. Neobsahuje glutén, preto ju môžu konzumovať aj osoby s celiakiou a osoby s alergiou na obilniny, mlieko, droždie, vajcia, sóju. Neobsahuje pridaný cukor, ryžu, zemiaky. Kokosová múka znižuje riziko vzniku srdcových chorôb, znižuje cholesterol, pomáha predísť cukrovke a nádorovým ochoreniam. Obsahuje esenciálne tuky, ktoré disponujú antivirálnou, antibakteriálnou a protikvasinkovou vlastnosťou. Obsahuje hodnotné bielkoviny, ktoré podporujú rast buniek.
Bezlepková múčna zmes na pečenie AniFitt je vhodná na prípravu muffinov, palaciniek, piškótového cesta, bábovky a iných dobrôt.
Ak si to recept vyžaduje – a nie je to v rozpore so žiadnou potravinovou alergiou či intoleranciou – vajcia, droždie či múku je potrebné pridať.