10
04
2017
sezam-muka-500g

Všetko o sezamovej múke AniFitt

Autor anifitt 0

Prečo používať sezamovú múku?

sezam-muka-500g
Tak, ako v prípade ktorejkoľvek múky zo semienok, aj sezamová múka sa vyrába studeným lisovaním zo sezamových semienok. Práve preto je vhodnou zdravou alternatívou na náhradu klasickej pšeničnej múky.

Sezamová múka je významným zdrojom vápnika a železa pre ľudský organizmus. Má veľmi dobrý vplyv na kosti, znižuje riziko osteoporózy, a pomáha predísť vzniku nedostatku železa a chudokrvnosti. Popritom obsahuje množstvo nevyhnutných minerálnych látok pre ľudský organizmus, ako železo, draslík, fosfor, zinok, selén a meď.

Je veľmi bohatá na bielkoviny a má nízky obsah sacharidov. Práve preto je dokonale vhodná do ktoréhokoľvek druhu diéty a môžu ju konzumovať bez problémov aj vegáni a vegetariáni. Musíme však zdôrazniť, že sezamová múka je alergén, preto ju osoby alergické na sezamové semienka by nemali pouźívať v žiadnom prípade.

Vďaka svojmu vysokému obsahu zinku pomáha ochraňovať zdravie pleti, vlasov a nechtov. Má priaznivý vplyv aj na správnu funkciu imunitného systému.

Ako využiť sezamovú múku?

Zo sezamovej múky môžeme upiecť chlieb, pečivo, posúch. Je menej známe, že je vhodná aj na obaľovanie. Dokáže vstrebať väčšie množstvo tekutiny, preto je vhodná aj na zahusťovanie polievok a prívarkov.

spenotkremleves