31
03
2017
chiamag-500g

Všetko o semienkach chia AniFitt

Autor anifitt 0

Prečo konzumovať chia?

chiamag-500gNa túto otázku uvádzame nasledovné postrehy a odpovede:

Esenciálne mastné kyseliny sú veľmi dôležité, najmä pri rôznych ochoreniach.
Mastná kyselina omega 3 je nevyhnutná pre správnu funkciu imunitného systému. V prípade srdcovo – cievnych chorôb znižuje krvný tlak a cholesterol. Znižuje zápaly a zlepšuje schopnosť koncentrácie. Je potrebná pre správnu funkciu mozgu, nervových buniek a očných nervov.
Omega 6 znižuje nežiadúce účinky cukrovky, zlepšuje látkovú výmenu a stav pleti, vlasov a nechtov.

Strávime ju pomaly, preto pomáha udržať nízko našu spotrebu inzulínu. Zlepšuje trávenie, jednotlivé živiny majú dostatok času na vstrebávanie. Zabezpečuje pocit sýtosti, preto je ideálna pre všetkých, ktorí chcú schudnúť.

Chia obsahuje množstvo bielkovín, ktoré sú veľmi dôležité pre ľudský organizmus, lebo majú dôležitú úlohu pri každom procese odohrávajúcom sa v bunkách. Ich náhrada je preto nevyhnutná. Chia obsahuje aj aminokyselinu triptofan, ktorá je zodpovedná za hlboký spánok.

Vďaka svojmu vysokému obsahu minerálnych látok dodáva telu dostatok potrebnej energie, vláknina zase pomáha znižovať hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Antioxidanty spomaľujú proces starnutia, znižujú riziko výskytu chronických chorôb, majú preventívny účinok na druhy nádorových ochorení.

Využitie chia semienok

Chia semienka môžeme konzumovať rôzne. Môžeme ich pridať do ovsených vločiek, ovsenej kaše, ovocných stiav, ovocných polievok, pudingov, mlieka, kefíru či jogurtu.
Sú vhodné aj na prípravu koláčov, smoothie a miešaných nápojov.

csokis-chiamagos-zabkeksz-borito