16
03
2018
anifitt-quinoa-muka-min

Všetko o quinoa vločkách AniFitt

Autor anifitt 0

anifitt-quinoa-muka-minČo vlastne sú quinoa vločky?

V podstate sa jedná o obilninu vyrobenú z quinoa. Sú bezlepkové, majú vysoký obsah bielkovín rastlinného pôvodu. Sú bohaté na vitamíny, vlákninu a stopové prvky, vápnik, železo, draslík, horčík, vitamíny B, C, E a karotín.
Mnohí ich konzumujú vďaka vysokému obsahu bielkovín. Obsahujú takmer rovnaké množstvo bielkovín, ako ovsené vločky, ale bielkoviny quinoa vločiek sú oveľa hodnotnejšie. Quinoa vločky sú plnohodnotnou bielkovinou, lebo obsahujú všetky druhy aminokyselín, ktoré náš organizmus nedokáže sám produkovať. Tieto aminokyseliny dodávajú telu potrebnú energiu, budujú a upravujú bunky a ešte mnoho iného. Ovsené vločky sú ich pravým opakom. Nepovažujú sa za plnohodnotnú bielkovinu, pretože neobsahujú všetky druhy aminokyselín, ktoré sú potrebné pre ľudský organizmus.

Použitie:

Len čo sa z quinoa stanú vločky, možno ich použiť rovnako, ako ovsené vločky. Čiže sú vhodnou voľbou na raňajky v podobe kaše, ako aj do cesta brownies, aby sme zvýšili ich obsah bielkovín bez povšimnutia. Sú ideálne aj na prípravu rôznych nepečených múčnikov, aj ako náhrada strúhanky pri obaľovaných jedlách.
Zalejte ich vodou, mliekom či kefírom, oslaďte ovocím. Sú vhodné aj do plnky koláčov.

Príprava vločiek quinoa:

Quinoa vločky zalejeme horúcim mliekom, necháme odstáť 10 minút, dochutíme a môžeme raňajkovať. Môžeme ich primiešať do cesta koláčov bez akejkoľvek prípravy. Spolu s mokrými ingredienciami zaručene dostaneme kvalitnejšie cesto.