01
06
2017
ovsene-vlocky-500g

Všetko o ovsených vločkách AniFitt

Autor anifitt 0

ovsene-vlocky-500gPrečo konzumovať ovsené vločky?

Výnimočnosť ovsených vločiek – vyrobených z ovsa – spočíva v tom, že disponujú všetkými priaznivými vlastnosťami rastliny. Sú veľmi bohaté na vitamíny a minerálne látky, obsahujú väčšie množstvo vitamínu B a vápnik, horčík, fosfor, zinok, železo.

Majú veľmi dobrý vplyv na trávenie, pomáhajú vylučovať škodlivé látky z ľudského organizmu. Vďaka svojmu priaznivému účinku na trávenie znižujú riziko vzniku chorôb, ako sú reflux, pálenie záhy a zápchy.

Obsahujú beta glukan vo väčšom množstve, preto nezvyšujú hladinu cukru v krvi a majú priaznivý vplyv aj na hladinu cholesterolu v krvi. Taktiež vďaka svojmu obsahu beta glukánu posilňujú imunitný systém, a tým prispievajú k zachovávaniu zdravia ľudského organizmu.

Ovsené vločky sú bohaté na sacharidy, dodávajú ľudskému organizmu dostatočné množstvo kalórií a zvyšujú tým výkonnosť človeka.
Zabezpečujú pocit neustálej sýtosti, znižujú riziko chuti sa prejedať a zvyšovať tým riziko vzniku nadváhy – obezity.

Ako využiť ovsené vločky?

Môžeme si z nich pripraviť obľúbenú ovsenú kašu na raňajky, ale môžu byť aj základnou surovinou musli, keksov a koláčov. Sú vhodné aj na prípravu slaných jedál, obaľovaného mäsa, palaciniek a plnených jedál.