06
04
2017
mandlova-muka-500g

Všetko o mandľovej múke AniFitt

Autor anifitt 0

Prečo konzumovať mandľovú múku?

mandlova-muka-500gOdtučnená mandľová múka sa vyrába z plodov mandlí studeným lisovaním, bez použitia chemikálii. V dôsledku odtučňovania sa zníži obsah sacharidov a kalórií mandľovej múky. Pri zahrievaní stráca množstvo aminokyseliny omega 6 a stáva sa vhodnou na pečenie. Nutričná výživová hodnota odtučnenej mandľovej múky je v porovnaní s klasickými mletými mandľami vyššia o 30 %, obsahuje väčšie množstvo bielkovín, minerálnych látok, vitamínov a vlákniny.

Obsahuje dôležité minerálne látky ako vápnik, horčík, železo, fosfor, mangán, selén a zinok. Má značný obsah nesýtených mastných kyselín, tie sú nevyhnutné pre správnu funkciu srdca a cievnej sústavy.

Vitamín E, nachádzajúci sa v mandliach, dokáže uviazať voľné radikály a ochrániť tak pred ich škodlivými účinkami. Vďaka silnému antioxidačnému účinku pomáha zachovať flexibilitu cievnych stien. Jej vysoký obsah vlákniny prispieva k správnej funkcii tráviacej a črevnej sústavy. Pomáha udržať aj správnu hladinu cukru v krvi.
Je menej známe, že mandle sa využívajú aj na zmiernenie menštruačných a svalových kŕčov.

Má vysoký obsah bielkovín, preto môže byť ideálnym základom jedálnička vegánov a vegetariánov.

Ako využiť mandľovú múku?

V kuchyni je jej využitie rôznorodé. Je schopná vstrebať väčšie množstvo tekutiny a tuku, preto je vhodná na zahusťovanie jedál.
Neobsahuje glutén, preto ju môžu použiť aj osoby citlivé na lepok na prípravu koláčov, chleba, pečiva či krémov, do ktorých sa dokonale hodí mandľová príchuť.

csokidarabos