10
04
2017
kokosova-muka-500g

Všetko o kokosovej múke AniFitt

Autor anifitt 0

Prečo sa odporúča konzumácia kokosovej múky?

kokosova-muka-500g
Kokosová múka sa vyrába z nastrúhanej a vysušenej dužiny orecha. Dužina je biela a tuhá a v procese výroby kokosovej múky je najemno pomletá a sušená na nízkych teplotách. Má veľmi intenzívnu arómu a príchuť, preto je jej využitie dosť obmedzené. Hodí sa do jedál, ktoré nedisponujú inou, podobne výraznou príchuťou či vôňou.

Má množstvo dobrých vlastností. Je vhodným doplnkom jedálnička osob s akýmkoľvek druhom potravinovej alergie či intolerancie, pretože neobsahuje lepok. Je vhodná aj do paleo diéty a taktiež aj pre vegánov a vegetariánov.

Má vysoký obsah vlákniny, vápnika a horčíka. Pomáha udržať optimálnu hladinu cholesterolu v krvi a pomáha predchádzať srdcovo – cievnym chorobám. Obsahuje aj množstvo bielkovín, ktoré sú nevyhnutné pre rast a regeneráciu buniek.

Podporuje metabolizmus, napomáha zdravému tráveniu. Vďaka svojmu nízkemu obsahu sacharidov je výborná pre vyznávačov redukčnej či akejkoľvek inej diéty.

Ako využiť kokosovú múku?

Kvoli svojej intenzívnej kokosovej aróme sa hodí v prvom rade na prípravu múčnikov a dezertov. Je ideálna na prípravu koláčov, keksov, palaciniek, muffinov. Je menej známe, že práve vďaka výraznej kokosovej príchute je vhodným doplnkom aj pikantných a štipľavých jedál.

Musíme brať do úvahy, že kokosová múka dokáže vstrebať – v porovnaní s klasickými múkami – veľmi veľa tekutiny. Preto pridávajte do jedál zvyčajne len veľmi malé množstvo kokosovej múky.

kokuszos-repatorta