06
04
2017
gastanova-muka-500g

Všetko o gaštanovej múke AniFitt

Autor anifitt 0

Prečo sa odporúča konzumácia gaštanovej múky?

gastanova-muka-500gV gaštanovej múke je množstvo esenciálnych aminokyselín, je bohatá na vitamíny. Nachádza sa v nej zopár druhov vitamínu B, resp. malé množstvo železa, draslíka, fosforu a stopových prvkov.

Má silnú arómu, preto sa odporúča hlavne pre tých, ktorí obľubujú gaštanovú príchuť.

Neobsahuje glutén, preto je vhodná aj pre celiatikov, ako aj pre diabetikov a osoby na paleo či redukčnej diéte. Mali by sa jej vyhýbať jedine osoby alergické na orechy.

Gaštanová múka má – v porovnaní s gaštanmi – oveľa výraznejšiu arómu a príchuť. Aj klasická gaštanová masa má jemnejšiu chuť ako gaštanová múka.

Ako využiť gaštanovú múku?

Je vhodná na prípravu sladkých a slaných jedál. Pri pečení sa odporúča nahradiť len polovičné množstvo gaštanovej múky, prípadne ju kombinujte s iným druhom múky, ktorej príchuť sa k nej dokonale hodí.

Použitím gaštanovej múky si môžeme pripraviť veľmi chutné keksy, koláče a palacinky. Gaštanová múka má vyšší obsah tuku a rýchlo sa kazí, preto sa odporúča kupovať len také množstvo, ktoré plánujeme použiť v blízkej budúcnosti. V chladničke však vydrží aj dlhšiu dobu, a môžeme ju dať dokonca aj do mrazničky.

epertotra