21
11
2016

Tréning, stravovanie, ODDYCH!

Autor anifitt 0

K tomu, aby si dosiahla svoj vytúžený cieľ pri formovaní Tvojej postavy, nemusíš mať len pohyb a racionálna výživa bohatá na vlákninu, ale potrebuješ aj oddych. Čiže k úspechu potrebuješ 3 základné veci: tréning, vhodnú stravu a oddych. Na to nezabúdaj!

edzes-etkezes-pihenesPríliš častý a nadmerný tréning má mnohé nežiaduce účinky, preto je potrebné, aby si si v pravidelných intervaloch dopriala aj oddych. Príliš málo oddychu, čiže príliš častý tréning má rovnaký deštruktívny účinok, ako život bez športu. Oddych je nevyhnutný aj preto, lebo počas neho dochádza k mnohým zmenám v Tvojom organizme. Je to fáza obnovenia, pretože vtedy sa svaly rozvíjajú. Ak dáš tomu voľný priebeh, aby sa to uskutočnilo v Tvojom organizme, tak pomaličky sa môže zvýšiť Tvoja odolnosť, vytrvalosť a zaťažovanosť. Čiže ak po nejakom čase zistíš, že sa už neunavíš tak ľahko, necítiš takú svalovicu alebo doteraz používaná záťaž sa ti bude zdať príliš ľahký, je to vďaka oddychu. Ak to nedodržíš, skôr či neskôr dôjde k zraneniu. Tvoje svaly budú preťažené, pretože sú vystavené tlaku pri každom zdvíhaní, čupnutí či predklone.

Ak sa zraníš, má to veľmi dlhý regeneračný proces, a budeš nútený tréningy vynechať. Radšej sa vyhni takýmto situáciám! Viem, že budú také dni, keď si myslíš, že tréning potrebuješ. V tomto prípade sa rozhodni pre niektorú z foriem aktívneho oddychu. Zorganizuj rodinnú túru, choďte na prechádzku, na termálne kúpalisko či k jazeru, vhodnému na plávanie. V týchto dňoch rozmaznávaj samu seba, veď v predchádzajúcich dňoch si na sebe tvrdo pracovala, aby si dosiahla svoj cieľ. Trošku oddychu si zaslúži každý!

Prekvap sama seba! Objednaj sa na dobrú celotelovú masáž či masáž tváre, na pedikúru, manikúru alebo zájdi do najbližšej sauny. Toto všetko je dobrým liekom na to, aby Tvoje telo nebolo také unavené.