20
06
2017
langos-halusky-obalovanie

Sortiment produktov AniFitt sa rozšíril o tri nové produkty.

Autor anifitt 0

Sortiment produktov značky AniFitt som rozšírila o dva ďalšie produkty, ktorých cieľom je uľahčenie stravovania sa osob s potravinovými alergiami či intoleranciami.
Bezlepkové múčne zmesi sú bez farbív a konzervantov, sú vhodné do jedálnička osob s potravinovou alergiou či intoleranciou.

langosBezlepková múčna zme na prípravu langošov AniFitt neobsahuje glutén, je vhodná do jedálnička osob s potravinovými alergiami, vegetariánov či vegánov. Neobsahuje mlieko, vajcia, sóju, kukuricu, droždie, zemiaky, ryžu ani pridaný cukor.
Jej hlavnou zložkou je tapioková múka – vyrobená z manioky – ktorá má mnoho priaznivých účinkov. Má vysoký obsah vlákniny, znižuje pocit hladu, pomáha pri vylučovaní tuku z ľudského organizmu, znižuje krvný tlak. Ľudskému organizmu pridáva užitočnú energiu, stimuluje funkciu mozgu. Priaznivo vplýva na nervovú sústavu, je účinná proti stresu a podporuje celkové zdravie človeka. Obsahuje proteín, vďaka tomu pomáha posilňovať svalstvo, aby bolo ohybnejšie a vyživuje tkanivá. Obsahuje meď a horčík, preto zabraňuje vzniku osteoporózy. Znižuje riziko výskytu srdcovo – cievnych chorôb, infarktu či porážky. Ďalšou zložkou múčnej zmesi je prosová múka, ktorá je liekom žalúdka. Očisťuje črevá, ochraňuje pokožku a nechty. Reguluje hladinu cukru v krvi, vitalizuje pľúca a dýchanie. Múčna zmes obsahuje aj skorocel, znižuje cholesterol a hladinu cukru v krvi, pomáha pri liečbe zápchy a glukózovej intolerancie. Je schopná vsiaknuť veľké množstvo vody, preto zabezpečuje pocit sýtosti. Je vedecky dokázané, že môže pomôct aj pri chudnutí. Pri konzumácii jedál obsahujúce skorocel je dôležité dodržať príjem dostatočného množstva tekutín, len takto sa totiž uplatní jeho priaznivý účinok.

Príprava bezlepkových langošov AniFitt je veľmi jednoduchá. K 500 g múčnej zmesi pridáme 500 ml vlažnej vody, v ktorej sme rozmiešali 50 g čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy alebo jablčného octu.
Cesto dôkladne spracujeme a necháme odpočívať 5 – 10 minút. Pomúčenými rukami vyformujeme guľky, ktoré potom dlaňami splošíme natenko a na horúcom kokosovom tuku upečieme z obidvoch strán.
Pečieme ich dlhšie ako tradičné langoše.

nokedliMôj druhý nový produkt, bezlepková múčna zmes na halušky AniFitt, je taktiež 100% bez lepku, bez pridaných farbív a konzervantov. Čo sa jej zloženia týka, je vyrobená z tapiokovej múky, pšena a skorocelu, takže priaznivý účinok všetkých týchto zložiek je charakteristický aj na tento druh múčnej zmesi. Bez obáv ju môžu konzumovať aj celiatici, aj osoby s alergiami na obilniny, mlieko, vajcia, droždie či sóju. Neobsahuje ani pridaný cukor, zemiaky, ani ryžu.

Príprava bezlepkových halušiek je taktiež veľmi jednoduchý proces.
K 100 g múčnej zmesi pridáme 140 g vlažnej vody. Cesto dôkladne spracujeme a haluškárom urobíme halušky. Nádobu s vodou pritom stiahnime z ohňa, aby sa voda príliš neuvarila. Halušky varíme vo vriacej, osolenej vode dovtedy, kým nevyjdú na povrch. Hotové halušky následne povyberáme a opláchneme studenou vodou.
Je dôležité, aby sme urobili naraz len menšie množstvo halušiek, aby mali vo vode dostatok miesta pekne vyjsť na povrch.

gm-panir-500gMôj tretí produkt, bezlepková zmes na obaľovanie AniFitt, rovnako ako ostatné produkty AniFitt, má množstvo priaznivých účinkov. Čo sa jej zloženia týka skladá sa z pšena, bambusovej vlákniny, bezlepkovej múky z ovsených vločiek a z bezlepkových ovsených vločiek.
Výnimočnosť ovsených vločiek – vyrobených z ovsa – spočíva v tom, že disponujú všetkými priaznivými vlastnosťami rastliny. Sú veľmi bohaté na vitamíny a minerálne látky, obsahujú väčšie množstvo vitamínu B a vápnik, horčík, fosfor, zinok, železo.
Majú veľmi dobrý vplyv na trávenie, pomáhajú vylučovať škodlivé látky z ľudského organizmu. Vďaka svojmu priaznivému účinku na trávenie znižujú riziko vzniku chorôb, ako sú reflux, pálenie záhy a zápchy.

Niet nad jednoduchosť postupu použitia zmesi na obaľovanie AniFitt. Kúsky mäsa, syra či zeleniny po obalení v múke a vo vajci dôkladne obalíme v zmesi na obaľovanie a na horúcom kokosovom tuku pečieme do zlatohneda.