13
12
2017
hajdina-bagett

Priaznivé účinky bezlepkovej múčnej zmesi pohánkovej na chlieb a múčnej zmesi na ľanové bagety

Autor anifitt 0

Sortiment produktov AniFitt som rozšírila a 2 nové produkty.

anifitt-pohankova-muka-minBezlepková múčna zmes na pohánkový chlieb AniFitt má nízky obsah sacharidov. Každá jedna jej zložka je bez obsahu lepku.

Táto múčna zmes je vhodná aj do jedálnička všetkých ľudí trpiacich potravinovou alergiou, aj pre vegánov a vegetariánov. Neobsahuje mlieko, vajcia, sóju, droždie, kukuricu, zemiaky, ryžu, ani pridaný cukor.

Jej hlavnou zložkou je tapioková múka, prosová múka, skorocelová múka a múka z bambusovej vlákniny. Okrem toho je obohatená aj o pohánkovú múku.

Pohánka je bohatá na vitamíny a bielkoviny, obsahuje vápnik a horčík. Odporúča sa pre osoby s vysokým krvným tlakom, priaznivo pôsobí na hladinu cholesterolu v krvi.

Vďaka svojmu vysokému obsahu vlákniny jej pravidelnou konzumáciou môžeme znížiť riziko výskytu nádorových ochorení hrubého čreva a konečníka. Je známy aj jej znižujúci účinok cholesterolu a mastných kyselín v krvi.

anifitt-lanova-muka-minDruhým mojím produktom je bezlepková múčna zmes AniFitt na ľanové bagety, ktorá je podobného zloženia ako bezlepková múčna zmes na pohánkový chlieb, a má aj podobné priaznivé účinky.

Vďaka svojmu obsahu množstva rôznych vitamínov a minerálnych látok je ľanová múka známa tým, že má mnoho priaznivých účinkov. Má veľmi dobrý vplyv na krvný tlak aj na hladinu cholesterolu v krvi a pomáha zabrániť vzniku rôznych druhov črevných ochorení.

Jej konzumácii bude zaručene vďačný aj náš žalúdok, znižuje totiž produkciu žalúdočnej kyseliny. Vďaka svojmu miernemu preháňaciemu účinku, zabraňuje vzniku zápchy a znižuje riziko výskytu zlatej žily.