11
12
2017

Predstavujeme Vám dokonalé slávnostné menu AniFitt

Autor anifitt 0

Vianoce. Slovo, ktoré každému pripomína rodinu, rodinnú pohodu a vzácne obdobie, ktoré môžeme stráviť v kruhu svojich najbližších. Vonku sú hlboké mínusy, pri troche štastia padá aj sniežik, vnútri je však pohoda. V krbe príjemne teplučko, vôňu ihličia a bajglí cítiť po celom dome.

A dorazili sme k zásadnej otázke, čo by nemalo chýbať na sviatočnom stole??? Veď určite by sme chceli vykúzliť zdravé, ale zároveň aj chutné jedlá na taniere členov rodinky aj svojich najbližších. Nemali by sme najedení dosýta po tom množstve chutných koláčov a iných dobrôt s výčitkami svedomia len tak hupnúť na gauč. Práve naopak, čupneme si ku stromčeku a otvárame vianočné darčeky s dobrým pocitom, že sme aj tentoraz urobili niečo pre svoje zdravie.
U nás sa zostavuje vianočné menu AniFitt zo samých zdravých surovín.

halaszlePozrime sa na to, ako môžeš zostaviť menu AniFitt tvojej rodinky, aby aj na váš sviatočný stol sa dostali samé zdravé dobroty. U nás z vianočného menu nesmie chýbať halászlé, pretože je to nielen náramne chutná rybacia polievka, ale vďaka rybiemu masu, ktoré obsahuje, je ľahko stráviteľná a veľmi bohatá na vitamíny a bielkoviny. V každom prípade si dopraj samozrejme aj čerstvo upečený chrumkavý domáci chlieb AniFitt. Uvidíš, bude to dokonalá kombinácia.

lencseleves-langossalŠošovicová polievka sa síce zvykne podávať v prvý deň nového roka, nič sa však nestane, ak ju začleníš aj do vianočného menu. Prináša nám bohatstvo, ktoré sa v období Vianoc veru zíde každému, všakže??? Šošovica sa však odporúča na konzumáciu nielen z povery, ale aj kvoli svojmu vysokému obsahu vitamínov a bielkovín rastlinného pôvodu.

ponty-paprikas-panirbanAk hovoríme o hlavnom chode vianočnej večere, uprednostnime taktiež rôzne druhy rýb, veď vitamínov a bielkovín nikdy nie je dosť. U nás kapor je topka, či sa jedná o podkovičky alebo o filety. rantott-pontyfileAko prílohu si môžeš pripraviť pšeno či quinoa obohatené o zeleninu, ale ak chceš zostať verná starej klasike, môže to byť samozrejme aj zemiakový šalát.

gm-zserboA nakoniec čerešnička na torte, množstvo chutných vianočných koláčov, ako sú bajgle, žerbó rezy, kokosové guľky, vanilkové rožteky a samozrejme medovníčky, ktoré priťahujú našu pozornosť aj od vianočného stromčeka počas vybavovania darčekov. vanilias-kiflikAk sú tieto dobroty pripravené zo základných surovín AniFitt a doprajeme si ich len s mierou, zaručene sa budeme lúčiť so starým rokom bez nadbytočných kíl.

Tí, ktorí sa aj počas Vianoc snažia o dokonalosť, nemali by zabúdať na cvičenie ani počas vianočného zhonu. Práve preto som Vám zostavila rad vianočných cvikov, vhodný na cvičenie v domácom prostredí, v príjemnej vianočnej atmosfére s vôňou medovníčkov.