20
07
2016

Prečo práve kokosový tuk AniFitt?

Autor anifitt 0

Jedným z dôležitých zdrojov energií pre Tvoj organizmus sú tuky, nie je však jedno, akú kvalitu a zloženie ten tuk má, pre ktorý si sa rozhodla. Ak si doteraz používala bežný stolový olej, mala by si vedieť, že kým sa fľaša oleja dostala do Tvojej kuchyne, prešla mnohými rafinovacími chemickými postupmi. Keď si na tom oleji pripravuješ napr. praženicu alebo rezne k nedeľnému obedu, olej sa premení na trans tuky a vznikajú škodlivé látky, ktoré môžu spôsobiť rakovinu.

Pretože k pečeniu aj k vareniu je tuk potrebný a potrebuje ho aj tvoj organizmus, v každom prípade Ti odporúčam Kokosový tuk AniFitt. Prečo?

Nemusíš sa obávať, že by mal kokosovú chuť či vôňu, lebo NEMÁ! Nemusíš sa báť ani toho, že pri varení – pečení vzniknú  škodlivé trans tuky. Zvyšuje vstrebávanie vitamínov B, vtamínov rozpustených v tukoch, jednotlivých aminokyselín a beta – karoténu. V porovnaní s bežným stolovým olejom obsahuje hneď vstrebávateľnú energiu. Preto ho môžu konzumovať aj osoby, ktorí sa na odporúčanie lekára musia vyhýbať konzumácii mastných jedál.

anifitt-eritrit Môžu ho konzumovať aj osoby trpiace chorobami žalúdka a čriev. Mastné kyseliny kokosového tuku ľudský organizmus premieňa ihneď na energiu, preto sa neukladajú v tele vo forme tukových vankúšikov. To znamená, že pomocou neho môžeš dosiahnuť aj stratu hmotnosti, lebo zrýchľuje látkovú výmenu a obsahuje menej kalórií ako stolový olej. Kokosový tuk neoxiduje, jeho chemická štruktúra je stabilná, preto ho nie je nutné uchovávať v chladničke. Ostáva svieži aj bez chladenia. Jeho ďalšou veľkou výhodou je, že je bez cholesterolu.

Môžeš ho používať aj na hydratáciu pleti a proti vráskam.

Peč a var s ním bez obáv! Je dokonalou základnou surovinou pri príprave ktoréhokoľvek Tvojho obľúbeného jedla či maškrty.