17
03
2017
gm-kenyer-borito

Prečo práve bezlepkový chlieb AniFitt?

Autor anifitt 0

gm-kenyer

V dnešnej dobe žiaľ veľa ľuďom strpčujú život rôzne druhy potravinovej alergie či intolerancie. Tieto výrazy sú už známe pre nás všetkých, ale to, aké výrazné zmeny spôsobujú rôzne druhy potravinovej intolerancie v živote človeka, vedia len tí, ktorí nimi trpia. Bežný nákup potravín, ktorý predtým trval len pár minút, nahrádza totiž bezradné postávanie pri regáloch strávené dlhodobým študovaním etikety potravín. Darmo totiž ponúkajú supermarkety množstvo bio a diétnych výrobkov, nie všetky sú vhodným doplnkom rôznych druhov diéty.

Vyvinutím bezlepkovej múčnej zmesi AniFitt na chlieb a kysnuté cesto bolo mojím cieľom práve to, aby mohla byť vhodným doplnkom čo najviac druhov potravinovej alergie a intolerancie. Hlavnou zložkou tejto múčnej zmesi je tapioková múka, ktorá má množstvo priaznivých účinkov. Medzi ďalšie zložky múčnej zmesi patrí prosová múka, skorocel a sezamová múka. Neobsahuje mlieko, vajcia, sóju, droždie, kukuricu, zemiaky, ryžu a pridaný cukor. Je bez konzervantov a umelých farbív.
Naše bezlepkové múčne zmesi AniFitt balíme vo vlastnej baliarni bezlepkových výrobkov.


Príprava čerstvého chutného a chrumkavého domáceho chleba, zaručene bez obsahu lepku

Príprava čerstvého chrumkavého domáceho chleba je pomocou bezlepkovej múčnej zmesi AniFitt na chlieb a kysnuté cesto veľmi jednoduchá. Netreba ho nechávať kysnúť, preto je hotový veľmi rýchlo a jednoducho.Príprava bezlepkového chleba je veľmi jednoduchá.

K 500 g múčnej zmesi potrebujeme 530 ml vlažnej vody a 50 g jablčného octu či čerstvo lisovanej citrónovej šťavy. Do bezlepkovej múčnej zmesi AniFitt je nevyhnutné pridať citrónovú šťavu. Vďaka citrónovej šťave a sóde bikarbóne sa kvoli teplote v rúre začne produkcia oxidu uhličitého, vytvoria sa bublinky a cesto sa zdvihne.

K 530 ml vlažnej vody pridáme 50 g čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy alebo jablčného octu a dôkladne rozmiešame. Pridáme 500 g bezlepkovej múčnej zmesi AniFitt na chlieb a kysnuté cesto a ručným mixérom dôkladne spracujeme. Vypracované cesto rozdelíme na dve časti, vytvoríme dva bochníky, rukami dôkladne prepracujeme a necháme 5 minúť odležať. Po oddychu cesto vyformovaného chleba ešte raz rukami prepracujeme, aby v ňom nezostal vzduch. Uložíme na mriežke vystlaný papierom na pečenie.  Vrch bochníkov hlboko narežeme, potrieme roztaveným kokosovým tukom. Pečieme v predhriatej rúre pri 200 stupňoch 70 minút. Upečený chlieb nechajme na mriežke úplne vychladnúť. Chlieb nedávajme do ohňovzdornej misy!

Z tohto množstva možno pripraviť dva 400 gramové bochníky.

Výsledkom je čerstvý chrumkavý a voňavý domáci chlieb, ktorý aj po 3 – 4 dňoch je rovnako lahodný a chutný. A čo je najdôležitejšie, neobsahuje glutén!

Bezlepková múčna zmes AniFitt je vhodná nielen na pečenie chleba. Môžeme z nej upiecť aj rožky, žemle, posúch, pizzu, pagáče, langoše.

Klikni na moju webovú stránku (www.anifitt.eu), nájdeš tam množstvo dalších bezlepkových a bezlaktózových receptov.