22
01
2018
tevhitek-blog

Omyly v súvislosti s pravidelným cvičením a s vyváženou stravou

Autor anifitt 0

Namiesto telesného pohybu diéta?

Odpoveď je jednoznačné nie! Mnohokrát sme už počuli svätú pravdu, že šport a vhodný jedálniček spolu pomáhajú dosiahnuť vytúžený dlhodobý výsledok.
Vyslovene len športom vedie k vytúženej telesnej hmotnosti veľmi dlhá cesta.
To platí aj opačne. Oveľa ľahšie sa zbavuješ svojich kíl, ak máš vhodný tréning. Po tréningoch nezabudni na dostatočný príjem bielkovín!!!

Bielkoviny zabezpečujú k budovaniu svalstva potrebné aminokyseliny, ktoré pomáhajú zachovať a posilňovať poškodené tkanivá. Príjem bielkovín zabezpečuje aj hydratáciu svalov. Aminokyseliny posilňujú aj imunitný systém, aby sme boli odolnejší voči chrípke a rôznym druhom infekcii!

Zostáva pekný štíhly len ten, kto neustále drží diétu?

Aj toto je jeden veľký omyl! Komu sa už raz podarilo schudnúť, dokáže si udržať svoju optimálnu telesnú hmotnosť aj bez diéty vďaka dostatočnému pohybu. Ale netreba samozrejme zabúdať ani na dostatočné množstvo kvalitných jedál. Jedz pravidelne 5x denne, konzumuj malé porcie jedla.

Moje múčne zmesi a základné potraviny AniFitt môžeš dokonale začleniť počas svojej zmeny životosprávy do tvojho zdravého jedálnička.

Čím je pulz vyšší, tým je spaľovanie tukov účinnejšie?

Nie! Z hľadiska spaľovania tukov je ideálna tepová frekvencia 130, ktorú môžeme dosiahnuť aj ľahším kardio tréningom. Po polhodinovom zatažovaní organizmus dokáže zúžitkovať až 80% potrebnej energie pre svoju správnu funkciu zo svojich zásob tuku.

Náročnejší pohyb ale potrebuje oveľa viac energie, ktorú náš organizmus vyrába z ihneď dostupných sacharidov. Čiže väčšie zaťaženie bude urýchľovať rýchle chudnutie po dlhú dobu.

Mám trénovať radšej dlhšie a pomalšie?

Aj toto je omyl! Spaľovanie tukov je oveľa účinnejšie, ak sa tréning skladá z viacerých kratšie trvajúcich cvikov. Čiže radšej cvičme 3-4x denne po dobu 35 – 40 minút, než len raz do týždňa dlhých 90 minút. V dôsledku toho si náš organizmus zvykne na pravidelný pohyb a dokáže potom zúžitkovať väčšie množstvo tuku.

Existuje lokálne spaľovanie tuku?

Nie, neexistuje. Z toho, ak urobíš 100 brušákov, ešte nebudeš mať plochejšie brucho. Ak ho chráni viac vrstiev tukových tkaniv, aj tak to nebude vidno. Je oveľa rozumnejšie posilňovať všetky svalové skupiny, robiť aeróbne cviky, cviky s činkami, cviky s vlastnou váhou a zdravo sa stravovať. Len takto môžeš ľahko a efektívne formovať svoje telo. Pre tento cieľ sú dokonalé moje hodiny aerobiku AniFitt, na ktorých robíme cviky na budovanie svalstva a spaľovanie tukov, ale aj cviky s vlastnou váhou a cviky na medicínskej lopte.
Cvč so mnou pravidelne aj Ty! Neoľutuješ!

O aerobiku AniFitt si môžeš prečítať podrobnejšie, ak klikneš na tento link