05
08
2016

O produktoch značky AniFitt a o ich užívaní 1.časť

Autor anifitt 0

Len čo si pamätám, pohyb a  šport sú súčasťou môjho života, čo zahŕňa aj zdravú životosprávu. Dnes to považujem už za svoju profesiu. Moje skúsenosti a štúdiá v tejto oblasti ako aj rôzne problémy verejného zdravotníctva týkajúce sa mnohých ľudí ma podnecovali, aby som nejakým spôsobom pomohla uľahčiť všedné dni ľudí. Vďaka tejto myšlienke vznikli produkty AniFitt. Mojím cieľom bolo vyvinúť taký rad produktov, vďaka ktorým je denná výživa jednoduchšia, zdravšia a vyváženejšia. To všetko bez toho, aby sme sa museli zriecť našich obľúbených chutí a jedál. Považovala som za dôležité aj to, aby pri používaní mojich produktov ste zažili pociť úspechu, a v neposlednom rade, aby ste po nich  počas varenia – pečenia siahali vždy s chuťou. Myslím si, že sa mi to aj podarilo!

termekekMáte k dispozícii taký balíček základných produktov, skladajúci sa z piatich každodenne používaných zdravých základných surovín, vďaka ktorým je každodenné varenie a pečenie aj oveľa ľahšie. Múku, práškový, kryštálový či kockový cukor a tuky živočíšneho pôvodu nahraď múčnymi zmesami k regulácii hmotnosti (nižší príjem energie pri vyššom príjme vlákniny) značky AniFitt, eritritom AniFitt a kokosovým tukom AniFitt. Je dôležité dbať o zdravú výživu vždy a za každých okolností, a nielen vtedy, keď sa  už u Teba objavili zdravotné problémy, alebo keď sa snažíš schudnúť.

Napriek tomu, že sacharidy sú veľmi dôležité pre ľudský organizmus, ich nadmerná konzumácia sa neodporúča, lebo môžu vyvolať vznik mnohých rôznych chorôb. Zjednodušene to znamená, že sacharidy nemožno v plnej miere vysadiť z nášho jedálnička, ale je veľmi dôležité ich skonzumované množstvo a kvalita. Aby som ti bola nápomocná, vyvinula som tri druhy múčnej zmesi so zníženým obsahom sacharidov. Zdôrazňujem, že neobsahujú žiadne prísady! Tieto produkty sú vhodným doplnkom jedálnička osôb, ktoré sa vedome zdravo stravujú, sú vhodné pre osoby na redukčnej diéte, pre športovcov, diabetikov, hypertonikov a osoby trpiacich potravinovou alergiou na mliečne výrobky, vajce či sóju. Obsahujú obilniny a pridaný glutén, preto nie sú vhodné pre celiatikov a pre osoby s intoleranciou na obilniny.

Tri  druhy múčnej zmesi majú odlišné farby balenia, aby som ti uľahčila rozhodovanie, pri príprave daného jedla ktorú z nich máš používať.

mucna-zmes-semienkami-minMÚČNA ZMES ANIFITT HNEDEJ FARBY má vysoký obsah bielkovín a vlákniny a výrazne znížený obsah sacharidov. Obsahuje väčšie množstvo bielkovín a vláknin. Pôsobý priaznivo na hladinu cholesterolu, na hladinu cukru krvi, na funkciu žalúdka a čriev. Základom produktu je celozrnná múka zo Žitného ostrova, ktorý obsahuje práve tieto dôležité živiny pre ľudský organizmus, bielkoviny,vlákniny, vitamíny, vápnik, horčík, selén a fosfor. Využíva sa celé pšeničné zrno, a práve vďaka tomu má väčšie množstvo vláknin, čo zabezpečuje pomalšie klesanie hladiny cukru v krvi. Pečivo (rožok, žemľa, chlieb, pagáče), upečené z tejto múčnej zmesi má tmavšiu, hnedú farbu. Jeho dôležitou prísadou je aj ovsená múka. Beta-glukány obsiahnuté v ovsenom zrne a výrobkoch z nich konzumované v dostatočnom množstve prispievajú k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi. Má nízky glykemický index. Ďalšia zložka múčnej zmesi, ovsená otruba, znižuje
cholesterol, umožňuje pomalšie klesanie hladiny cukru v krvi, ochraňuje žalúdočné a črevné sliznice a pomáha pri zápche. Zrýchľuje látkovú výmenu, čiže vlákniny a toxíny rýchlejšie odchádzajú z ľudského tela. Olejniny sú cenné pre svoj obsah aminokyselín, vitamínov a minerálnych látok, ale keďže obsahujú obilniny, nie sú vhodné pre celiatikov.

Použitie múčnej zmesi je veľmi jednoduchý. Postup je rovnaký ako pri bežných múkach, rozdieľ je v tom že už nemusíš pridávať soľ ani droždie, pretože 500g balenie už potrebné množstvo droždia obsahuje. Viaceré z nás máme obavy, čo sa týka pečenia chleba, myslíme si že je to zložité a časovo náročné. Prezradím ti, že pri produktoch AniFitt nemusíš nič iné urobiť, len pridať množstvo teplej vody, ktoré je uvedené na obale a vypracuješ hotové cesto. Potom cesto vymiesiš, po hodine vytvoríš z neho ľubovoľnú formu, a upečieš na plechu s pridaním papera na pečenie. Pečieme v
predhriatej rúre 180 stupňov Celzia cca. 60-70 minút.

mucna-zmes-minMÚČNA ZMES ANIFITT MODREJ FARBY disponuje veľmi nízkym obsahom sacharidov. Ak máš radšej „svetlé“ pečivo, tak si vyber tento druh múčnej zmesi. Obsahuje o čosi nižšie množstvo celozrnnej múky ako hnedá múčna zmes,ale jej priaznivé účinky nie sú o nič menšie. S pridanou ovsenou múkou, ovsenými otrubami a ľanovou múkou tvoria zložku, ktorá popri nízkemu obsahu sacharidov zabezpečuje značný obsah vlákniny. Stimuluje mozgovú činnosť, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, preto je vhodná aj pre ľudí so srdcovo-cievnymi chorobami.

Ani do tohto druhu múčnej zmesi netreba pridávať ani soľ, ani droždie, 500 g balenie totiž už obsahuje ich potrebné množstvo. Podľa postupu uvedeného na obale ľahko zvládneš prípravu vynikajúceho domáceho chleba, pizze, langoša, buchty a slaného pečiva pre tvoju rodinu.

mucna-zmes-na-pecenie-minMÚČNA ZMES ANIFITT ČERVENEJ FARBY je vhodná na pečenie koláčov, zákuskov. Nahradzuje tradičnú polohrubú výberovú múku. Produkt disponuje s veľmi nízkym obsahom sacharidov, obsahuje špaldovú múku,v tomto prípade polohrubú, a kokosovú múku s najvyšším obsahom vlákniny, vitamíny B, z minerálnych látok najmä horčík, železo, draslík, fosfor, zinok. Má priaznivý vplyv na tráviacu sústavu a črevá, pomáha pri zápche.

Je vhodná na prípravu ktorejkoľvek z Tvojich obľúbených koláčov a zákuskov, ale upozorňujem ťa, že múčna zmes neobsahuje prášok do pečiva, bikarbonát sodný – sódabikarbónu, vajcia, ani sladidlo, čiže v prípade potreby ich nezabudni pridať. Bez výčitiek svedomia môžeš upiecť palacinky, piškótové cesto, torty, muffiny, bábovky, pagáče, posúch, pizzu, halušky, knedle atď. Múčna zmes AniFitt je vhodná na obaľovanie a pridaním kvásku aj na prípravu kysnutého cesta.

Pri príprave piškótového cesta, muffinov, miešaného cesta na koláče, pagáčov, halušiek, mieseného či lineckého cesta je nutné pridať o čosi viac vody či mlieka (asi 0,5 – 1 dl), kvôli vysokému obsahu vlákniny totiž múčna zmes vsiakne do seba väčšie množstvo tekutiny.

Naše obľúbené tradičné recepty môžeme prispôsobiť tak, že pseničnú múku (výberovú) nahradíme múčnou zmesou na pečenie AniFitt, maslo či margarín taveným kokosovým tukom AniFitt a cukor eritritom AniFitt.
Takto môžeme vo veľkej miere prispieť k ochrane nášho zdravia, k úspešnosti našej redukčnej diéty, či k zmene životosprávy.