19
01
2018
druhy-chleba-anifitt

O druhoch chleba AniFitt

Autor anifitt 0

Predstavujem vám druhy chleba, ktoré sú pripravené z múčnej zmesi AniFitt so zníženým obsahom sacharidov. Tieto druhy chleba môžete začleniť do vášho zdravého jedálnička, do vašej zmeny životosprávy, aj do vašej diéty.

Prvá skupina je bezlepková:

1. Bezlepkový chlieb je bez obsahu laktózy, gluténu a droždia. Jeho základom je tapioková múka, prosová múka, skorocelová múka, bambusová vláknina. Má vysoký obsah vlákniny a znížený obsah sacharidov. Neobsahuje ani droždie, preto ho netreba nechávať vykysnúť. Sódu bikarbónu sme doňho pridali, preto je k jeho príprave potrebná už len teplá voda a citrónová šťava. Pečie sa na plechu s papierom na pečenie podľa návodu, uvedeného na zadnej časti obalu.

Krajec 40 gramového chleba obsahuje 13,88 gramov sacharidov.

Bezlepková múčna zmes AniFitt na chlieb a kysnuté cesto (500g, 1000g)

gm-kenyer

2. 3. Bezlepkový chlieb pohánkový a bezlepkové ľanové bagety s nízkym obsahom sacharidov – Najnovšie vyvinuté bezlepkové múčne zmesi na ľanové bagety a na pohánkový chlieb sú veľmi podobné ostatným druhom bezlepkovej múčnej zmesi.
Ich základom je taktiež tapioková múka, prosová múka, skorocelová múka a bambusová vláknina a navyše sú obohatené aj o ľanovú múku a pohánkovú múku. Taktiež ich netreba nechávať vykysnúť, lebo neobsahujú ani droždie. Je potrebné pridať len teplú vodu, citrónovú šťavu alebo jablčný ocot.

Jedna 40 gramová bageta obsahuje 15 gramov sacharidov a krajec 40 gramového pohánkového chleba obsahuje 16,64 gramov sacharidov.

Bezlepková múčna zmes na pečenie chleba AniFitt – pohánková (500g, 1000g)

Bezlepková múčna zmes na pečenie bagety AniFitt – ľanová (500g, 1000g)

Bezlepková múčna zmes na hnedý chlieb so semienkami AniFitt (500g, 1000g)

Druhá skupina je špaľdová:

1. Špaľdový chlieb s nízkym obsahom sacharidov

Je domáci chlieb, pripravený z modrej múčnej zmesi. Jej základom je žitnoostrovská špaldová múka hladká. Má vysoký obsah bielkovín a nízky obsah sacharidov. Ďalšie užitočné zložky múčnej zmesi sú múka z ovsených vločiek, ovsené otruby a ľanová múka. Obsahuje aj sušené droždie, kvások a himalájsku soľ. Možno z nej pripraviť dokonalý domáci chlieb, pridaním teplej vody.
Chlieb možno upiecť v akejkoľvek ohňovzdornej mise s papierom na pečenie, v rúre, nielen v pekárni na chlieb. Podrobný postup prípravy je uvedený na zadnej časti obalu.

Krajec 40 gramového chleba obsahuje 11,5 gramov sacharidov.

Múčna zmes na kysnuté cesto a na chlieb AniFitt (500g, 1000g)

hazi-kenyer

2. Celozrnný špaldový chlieb so semienkami s nízkym obsahom sacharidov

Je pripravený z hnedej múčnej zmesi. Je veľmi podobná ako modrá múčna zmes. Je tiež veľmi výživná. Jej základom je žitnoostrovská celozrnnná špaldová múka, ale obsahuje aj múku z tekvicových semienok, múku so sezamových semienok, ľanovú múku, múku z ovsených vločiek, ovsené otruby a semienka, a taktiež aj sušené droždie, kvások a himalájsku soľ.
Stačí do nej pridať len teplú vodu. Možno z nej pripraviť dokonalý celozrnný tmavý domáci chlieb so semienkami.

Krajec 40 gramového chleba obsahuje 7,3 gramov sacharidov.

Múčna zmes na kysnuté cesto a na tmavý chlieb so semienkami (500g, 1000g)

Chlieb, pečivo a dezerty, pripravené z týchto druhov múčnej zmesi majú priaznivý vplyv na trávenie, veď majú vysoký obsah vlákniny. Sú dokonalou voľbou aj pre diabetikov, osoby s vysokým krvným tlakom a cholesterolom, pre športovcov aj pre deti. Oplatí sa ich vyskúšať.