19
03
2018
anifitt-paleo-cestoviny-min

O bezlepkových vaječných paleo cestovinách

Autor anifitt 0

Niťovky sezamové

Paleo niťovky sezamové sú vhodnou stravou pre celiatikov a diabetikov, pri redukčných diétach, ale aj pre ľudí, ktorí žijú zdravo. Sezam je dobrým zdrojom mononenasýtených mastných kyselín, hlavne kyseliny olejovej. Tá priaznivo ovplyvňuje hladinu cholesterolu v krvi a stav srdcovocievneho systému. Obsiahnuté bielkoviny sú skvelým doplnkom pre rast svalov. Pravidelná konzumácia sezamu nás chráni pred vplyvom škodlivých voľných radikálov, ktoré poškodzujú ľudské bunky.

Penne sezamové

Paleo penne sezamové Vás prekvapia žltou farbou, pretože vznikli zo vzácnej sezamovej múky. Vysoký obsah vitamínov skupiny B z nich robí prostriedok na depresie a neurózy. V období skúšok a fyzického vypätia sézam ocenia študenti i aktívni športovci. Vysoký podiel železa v sezame poteší ľudí trpiacich anémiou, tehotné a dojčiace ženy.

Špirály sezamové

Paleo špirály sezamové oživia každú polievku, či rýchly obed. Sezam obsahuje polynenasýtené mastné kyseliny a je zdrojom diétnej vlákniny. Chráni telo pred vysokým tlakom, fytosteroly znižujú hladinu nezdravého cholesterolu. Unikátnymi zložkami sú sezamín a sezamolín, takzvané lignany. Pomáhajú pečeni pred poškodením, podporujú pamäť a pôsobia antidepresívne.

sezamove-cestoviny

Široké rezance gaštanové

Paleo široké rezance gaštanové si môžu dopriať celiatici, diabetici a dokonca aj ľudia, ktorí sa pokúšajú schudnúť. Gaštany obsahujú vitamíny B, E, K a C, ktorého množstvo je porovnateľné s podielom vitamínu C v citróne. Gaštany sú zároveň bohaté na zinok, železo, horčík, fosfor, vápnik, či draslík. Pozitívne ovplyvňujú vlasy, kožu, žalúdok, srdce, mozog, reumatické ochorenia a krvný obeh.

Špirály gaštanové

Paleo špirály gaštanové sú vhodné pre celiatikov, diabetikov aj pri redukčnej diéte. Vďaka svojmu zloženiu sú hnedé plody pomocníkmi pri budovaní imunity. Zlepšujú trávenie a do boja by ste ich mali nasadiť v čase, keď je vaša pleť šedá a chcete ju vylepšiť. Gaštany v sebe skrývajú veľkú zásobu vitamínu C, nechýba ani vitamín B1 a B2 a nezaostáva ani množstvá minerálov.

Penne zo zelených banánov

Paleo penne zo zelených banánov Vás prekvapia jemnou chuťou banánov s podtónom exotiky. Na ich prípravu sa používajú špečiálne múky, a to sezamová a banánová múka. Sezam má vysoký podiel vitamínov skupiny B a minerálov ako horčík, vápnik, železo, zinok, draslík a fosfor. Vďaka tomu je výborným prostriedkom na kožné ochorenia, chudokrvnosť a ochorenia srdca. Pomôže dokonca pri ťažkostiach s vypadávajúcimi a lámavými vlasmi, či nechtami.

gastanove-cestoviny

Široké rezance ľanové

Paleo široké rezance ľanové Vás prekvapia unikátnym zložením a jednoduchou prípravou. Vzácny ľan sa môže pýšiť vysokým obsahom omega 3 a 6 mastných kyselín, ktoré znižujú hladinu zlého cholesterolu v krvi a podporujú zdravie nervového systému. Zdravé tuky v ľane stimulujú metabolizmus a podporujú chudnutie a snahu o získanie zdravej telesnej váhy.

Špirály ľanové

Paleo špirály ľanové sa hodia do každej zdravej kuchyne. Konzumácia ľanu ukázala silný vplyv na triglyceridy v krvi. Tieto látky zvyšujú riziko ochorení srdca a vzniku metabolického syndrómu, ktorý sa prejavuje vysokým krvným tlakom a vysokou hladinou krvného cukru. Obsiahnuté omega 3 a 6 mastné kyseliny v tele účinne potláčajú zápaly.

spiraly-lanove