21
10
2016

Nehladuj! Je to nebezpečné!

Autor anifitt 0

Skoro každá žena túži po dokonalej postave. Aby to dosiahli, sú ochotné urobiť čokoľvek. Skúšajú jednu diétu za druhou, ktoré im sľubujú rýchle chudnutie, resp. berú rôzne lieky na chudnutie, len aby boli spokojné, keď sa pozrú do zrkadla. Tieto kúry však majú úspech len na dobu určitú a nespôsobujú výrazné chudnutie natrvalo.
Sú také, ktoré si myslia, že hladovanie je najúčinnejší spôsob chudnutia, pretože za krátku dobu možno dosiahnuť výrazné zmeny.

koplalas

divany.hu

To je logické,že keď nie si spokojná so svojou postavou, chceš to zmeniť. Ku splneniu tejto tvojej túžby sa snažíš urobiť všetko, ale veľmi ťa prosím, zabudni na hladovanie a ničenie Tvojho tela. Nech je Tvojím cieľom cítiť sa dobre vo svojej koži. Maj rád samu seba a nesnaž sa vyhovieť každému. To nie je normálne! Každá doba má svoje typické vrtochy, ale ty ich nemušíš nevyhnutne nasledovať.
Teraz ti napíšem, aké dôsledky má hladovanie pre Tvoje telo.

Je dôležité vedieť že hladovaním nedosiahnes ozajstnú stratu hmotnosti, iba stratu tekutín v Tvojom tele. Čiže si nestratila z množstva tuku Tvojho tela, Tvoj organizmus stratil len vodu. Súčasne odchádzajú z tela aj vitamíny a minerálne látky, ktoré nenahradíš žiadnymi tabletkami, lebo k tomu je potrebné aj dostatočné množstvo energie a živín.
Každý človek potrebuje odlišné množstvo energie a žívín, čo závisí aj od veku, pohlavia, pracovnej zaťaženosti, fyzickej aktivity a ovplyvňujú to aj jednotlivé ochorenia.

ehezes

mindmegette.hu

Keď organizmus pocíti, že nedostáva dostatočné množstvo energie a živín, spustí reakciu, počas ktorej skladuje všetky živiny, ku ktorým sa dostane. Robí to preto, aby mohol zabezpečiť fungovanie orgánov aj počas hladovania. Čiže Tvoj organizmus prišiel na to, že hladuješ, preto skladuje všetky živiny, ku ktorým sa dostane. Keď po hladovaní začneš znovu jesť, zvýši sa množstvo vody aj tuku v Tvojom tele, preto sa často vrátia nielen kilá, ktoré si počas “ kúry“ zhodila, ale aj pár kíl navyše.

Pri dlhodobom hladovaní môžeš pociťovať nevoľnosť, bolesti hlavy a triašku, ktoré sú dôsledkom kolísania cukru v krvi. Dodržiavanie normálnej hladiny cukru v krvi je dôležité, lebo glukóza ako zdroj energie je nevyhnutná k funkcii nervového systému a životne dôležitých orgánov. Pri najmenšej námahe môže dôjsť k odpadnutiu, lebo sa kolíšu aj hodnoty krvného tlaku. Nižší príjem potravy spôsobuje aj stiahnutie žalúdka,čo zapríčinuje bolesti počas stravovania.

U tých, ktorí hladujú dlhodobo, strata hmotnosti sa zastaví. To nastane aj pri normálnom zdravom chudnutí. Počas hladovania sa nedostaneme z bludného kruhu a môžeme sa dostať do vážneho stavu. Svalstvo začne atrofovať, oslabne imunita, prudko klesá krvý tlak, kvôli nedokrveniu mozgu môže dôjsť aj k odpadnutiu. Poškodzuje sa pečeň, obličky, atrofuje srdcové svalstvo a môže nastať srdcová arytmia.

Verím, že sa mi podarilo presvedčť Ťa, aby si namiesto diéty a hladovania sa rozhodla pre aktívnu životosprávu a pohyb,ak chceš schudnúť a formovať si svoju postavu.

Ak potrebuješ pomoc, obráť sa na mňa kedykoľvek!