20
07
2016

Namiesto rafinovaného cukru ERITRIT ANIFITT

Autor anifitt 0

Bezmála pred dvoma rokmi som sa rozhodla, že definitívne zlikvidujem rafinovaný cukor a vyradím ho nielen z môjho, ale aj zo života celej našej rodiny. Chcela som dosiahnuť, aby sme si mohli dopriať bez výčitiek svedomia naše obľúbené jedlá a maškrty, resp. aby sme nepoškodzovali svoje zdravie. Jedného dňa som chytila všetok krištáľový a práškový cukor z mojej kuchyne a hodila som do koša. Cukor som nahradila eritritom. Mnohí ste si teraz určite položili otázku: “ Prečo používať namiesto cukru eritrit?“

Pozrime sa teda na to, čím sa vlastne eritrit líši od cukru!

V prvom rade si vyjasnime, čo cukor vlastne je. Je to jednoduchý sacharid, ktorý neobsahuje žiadne, pre ľudský organizmus významné živiny. Ide v podstate o prázdne kalórie. Obsah kalórií eritritu AniFitt je však nulová, a je dokonalým doplnkom zdravej životosprávy.

anifitt-eritritKonzumácia jedál či nápojov s vysokým obsahom cukru rýchlo zvyšuje hladinu cukru v krvi. Eritrit však na hladinu cukru v krvi, ani na produkciu inzulínu žiadny vplyv nemá, preto ho môžu konzumovať bez obáv aj diabetici. Len čo sa cukor dostane do úst človeka, už sa začína jeho ničivá činnosť, čiže prispieva ku vzniku zubného kazu. Pri požití eritritu ale k tomuto nedôjde. Značná časť eritritu sa vstrebáva v tenkom čreve, len jeho minimálne množstvo sa dostáva do hrubého čreva, preto ani po konzumácii väčšieho množstva sa nemusíš obávať hnačiek. V úplnej miere sa považuje za pezpečný, lebo z ľudského organizmu sa vylučuje spolu s močom, a nehrá žiadnu úlohu, čo sa týka priberania. Spomedzi mnohých cukor alkoholov eritrit pôsobí v najväčšej miere proti rozmnožovaniu húb a kvasiniek, preto je vhodným doplnkom jedálnička osôb na candida diéte.

Je sladidlom s najnižším obsahom kalórií. Má sviežu, sladkú chuť, bez akejkoľvek pachuti. Svojou konzistenciou je podobná cukru, nedisponuje však jeho vedľajšími účinkami. Sila jeho schopnosti sladenia je nižšia od cukru.

Môžeš ho používa tak pri pečení, ako pri varení. Pomocou neho môžeš pripraviť svoju obľúbenú maškrtu, alebo ho môžeš pridať do svojich obľúbených  jedál bez toho, aby si pridávala čo i len jednu kalóriu navyše.

Čo ty nato? Presvedčila som Ťa, však? Sama vidíš, koľko pozitívnych vlastností ERITRIT ANIFITT má.
Jedine pri príprave jedál z kysnutého cesta ho nemôžeš použiť, pretože nie je vhodná na výrobu kvásku.