16
01
2018
pizzas-csiga-2

Bezlepkové pizza rolky z chladničky

Autor anifitt 0

pizzas-csiga
Ingrediencie:

80 dkg ovsenej múky
15 dkg roztaveného kokosového tuku
15 dkg eritritu
0,7 l rastlinného mlieka
7 g sušeného práškového droždia alebo 1 čerstvé droždie
zmiešané s 2 kávovou lyžičkou sirupu z agáve

Plnka:

4 PL taveného kokosového tuku
30 dkg dusenej šunky
30 dkg strúhaného syra (rastlinného syra)
horčica, smotana alebo ketchup – na potieranie

Príprava:

Vo 1,5 dcl vlažnom mlieku s medom rozdrobíme droždie, ktoré prilejeme k ostatným surovinám a vypracujeme cesto. Dobre prepracované cesto zabalíme do fólie a necháme do druhého dňa v chlade, čiže dáme do chladničky na celú noc.

Cesto rozvaľkáme, vyvaľkáme, potrieme kečupom poukladáme naň dusenú šunku a strúhaný syr, potom pokropíme roztaveným kokosovým tukom, aby nebolo suché.

Potom cesto zavinieme a pokrájame na kolieska ľubovoľnej hrúbky. Kolieska poukladáme na plech s papierom na pečenie a v teplovzdušnej rúre pri teplote 180 stupňov za 35 – 40 minút upečieme.

Tento recept z kysnutého cesta priamo z chladničky pripravujem rada preto, lebo cesto zamiesim večer, keď som už doma a mám čas, potom ho dám na noc do chladničky odležať. A na druhý deň cesto vyberiem z chladničky hodinu pred pripravou, vyklopim ho na plochu z umelej hmoty, aby sa cesto rozmrazilo a zakryjem ho kuchynskou utierkou. Následne ho vyvaľkám, nanesiem naň oblohu, cesto zaviniem a čerstvé domáce pizzové rolky AniFitt sú hotové za pár minút. Vyskúšajte si aj Vy!

pizzatekercs