16
01
2018
csokis-csiga-2

Špaldové čokoládové slimáky

Autor anifitt 0

csokis-csiga
Ingrediencie:

80 dkg špaldovej alebo ovsenej múky
15 dkg roztaveného kokosového tuku
15 dkg pomletého eritritu
0,5 l kokosového/ovseného/pohánkového nápoja
7 g sušeného práškového droždia alebo 1 čerstvé droždie
zmiešané s 1 kávovou lyžičkou sirupu z agavé

Čokoládová plnka:

80 g holandského kakaového prášku
150 g pomletého eritritu
5 – 7 PL domáceho marhuľového lekváru AniFitt sladeného eritritom AniFitt
5 – 7 PL roztavéného kokosového tuku

Príprava:

Vo vlažnom mlieku s medom rozdrobíme droždie, ktoré prilejeme k ostatným surovinám a vypracujeme cesto. Dobre prepracované cesto zabalíme do fólie a necháme do druhého dňa v chlade, čiže dáme do chladničky na celú noc.

Cesto rozvaľkáme, potrieme marhuľovým lekvárom, posypeme čokoládovou plnkou a pokvapkáme roztaveným kokosovým tukom, aby nebolo suché.

Potom cesto zavinieme a pokrájame na kolieska ľubovoľnej hrúbky. Kolieska poukladáme na plech s papierom na pečenie a v teplovzdušnej rúre pri teplote 180 stupňov za 35 – 40 minút upečieme.

Tento recept z kysnutého cesta priamo z chladničky pripravujem rada preto, lebo cesto zamiesim večer, keď som už doma a mám čas, potom ho dám na noc do chladničky odležať. A na druhý deň cesto vyberiem z chladničky hodinu pred pripravou, vyklopim ho na plochu z umelej hmoty, aby sa cesto rozmrazilo a zakryjem ho kuchynskou utierkou. Následne ho vyvaľkám, nanesiem naň oblohu, cesto zaviniem a čerstvé domáce čokoládové slimáky AniFitt sú hotové za pár minút. Vyskúšajte si aj Vy!

gm-csokis-csiga

gm-csokis-csiga-2

gm-csokis-csiga-3

gm-csokis-csiga-4