30
03
2017
aerobic-4

Aerobic AniFitt – komplexná forma pohybu

Autor anifitt 0

Podľa môjho názoru je aerobic tou najzložitejšou, zároveň najefektívnejšou formou pohybu dnešnej doby. Môžem to potvrdiť, pretože pohybu a športu sa venujem dennodenne. Aerobic rozvíja nielen svalstvo človeka, ale zlepšuje aj jeho kondičku a fantasticky vplýva aj na naše duševné a mentálne zdravie.

aerobic-1
Ako prvý priaznivý účinok aerobiku by som uviedla samozrejme posilňovanie svalstva. Aerobic je totiž komplexná forma pohybu, počas ktorého sa pravidelne precvičujeme od hlavy až po päty, čiže si posilňujeme každý jeden sval v našom tele. Cieľom kardio cvičení, ako aj cvičení pomocou činiek, je vypracovanie a posilňovanie svalov, väzov a šliach.

Ak hovoríme o aerobiku, v každom prípade považujem za dôležité spomenúť jeho priaznivý vplyv na kondíciu človeka. Vďaka pravidelnému cvičeniu sa totiž zvyšuje sila nášho tela, ako aj hladina energie. Toto všetko pozitívne vplýva na naše celkové zdravie, hneď sa cítime lepšie.

Aerobic ako komplexná forma pohybu prospieva aj nášmu srdcu, pomáha zlepšovať jeho funkciu. Je vedecky a lekársky potvrdené, že zvyšuje silu srdcových svalov, zároveň znižuje riziko výskytu srdcovo – cievnych chorôb, znižuje krvný tlak aj cholesterol.

Tréningy aerobiku AniFitt plne zodpovedajú horeuvedeným informáciám. Moje hodiny aerobiku totiž obsahujú cviky na posilnenie svalstva, aj na spaľovanie kalórií.
Počas tréningu zakaždým sa poriadne rozcvičíme, zostávame stáť, následne vykonávame v pravidelných intervaloch hlavne cviky na posilnenie stehien a zadku. Ide o skupinu cvikov, ktorú opakujeme 4 – 5x za sebou. Keď sa dostatočne zvýšila naša tepová frekvencia, nasledujú cviky s vlastnou váhou na podlahe, ktoré slúžia tiež na vypracovanie a spevnenie svalstva. Tieto cviky majú priaznivý vplyv hlavne na chrbát, brucho, plecia, ramená, ruky. Keď sa náš pulz spomalí, našim cieľom je znova ho zvyšovať, čiže sa opäť postavíme a zopakujeme si cviky v stoji. Túto formu intervalového tréningu nasledujeme po celý čas nášho cvičenia.

aerobic-2

Ak si sa ešte nikdy nezúčastnila na mojich hodinách aerobiku, je tu ten správny čas. Srdečne Ťa očakávam. Príď medzi nás na naše pravidelné skupinové tréningy:

– každý pondelok o 18.30,
– každý štvrtok o 17:45 v Topoľníkoch, v telocvični miestnej základnej školy

Pridaj sa do našej skupiny na Facebooku, aby si mala okamžité informácie v súvislosti s aerobicom AniFitt a dozvieš sa aj o prípadných zmenách.

Na osvojenie si cvikov nájdeš aj množstvo videí, na mojej internetovej stránke www.anifitt.eu. Verím, že Ti pomôžu.