21
11
2017
edzes-noknek

5 najúčinnejších tréningov AniFitt pre ženy – ilustrované videami

Autor anifitt 0

5 najúčinnejších cvikov AniFitt PRE ŽENY, počas ktorých budovanie svalstva a spaľovanie tukov súčasne sú zaručené, rovnako, ako najdôležitejší fakt – CHUDNUTIE!

Tieto cviky sú vhodné aj na cvičenie v domácom prostredí. Ak máš pocit, že nemáš dostatok pevnej vôle a vytrvalosti, klikni na videá a vykonávaj jednotlivé cviky spolu so mnou!

Ja urobím všetko pre to, aby si ich vykonávala správne, je to totiž veľmi dôležité.

V eshope si môžeš zakúpiť aj k fit stravovaniu potrebné základné potraviny, len takto môžeš totiž dosiahnuť viditeľné výsledky 🙂

Nestačí len cvičiť, musíš dbať aj o správne stravovanie!!!

1. Kardio cvičenie – cviky na celé telo

Počas vykonávania cvikov v stoji sa neustále precvičuje svalstvo celých stehien a zadočka. Sú to cviky na spaľovanie kalórií aj tuku, obsahujú totiž prvky nielen na zvyšovanie tepovej frekvencie, ale aj na budovanie svalstva. Cviky vykonávané na podlahe / karimatke dokonale formujú celé telo.

2. Cvičenie (tréning) s vlastnou váhou na budovanie svalstva a spaľovanie tuku

Počas cvičenia týchto cvikov musíš neustále udržať svoju vlastnú váhu, t. j. nie 5 – 10 kg. Tieto cviky sú veľmi náročné, ale ver tomu, že najúčinnejšie cviky sú tie, počas ktorých si precvičuješ viaceré svalové skupiny naraz.

3. Tréning na budovanie svalstva a spaľovanie tuku – formovanie zadočka, pliec, chrbta, brucha

4. Domáci tréning s činkami v jednej ruke

Aj počas cvičenia týchto cvikov je dôležité správne držanie tela, lebo len tak sa prejaví ten správny účinok na danú skupinu svalov. Sú to cviky na zvyšovanie pulzu a spaľovanie kalórií a tuku. Sú náročné, ale o to účinnejšie!

Ak máš pri cvičení s jednou činkou v ruke pocit, že daná činka do ruky alebo závažie na nohy sú pre teba príliš ľahké, zvyšuj ich veľkosť. Presvedčíš sa o tom tak, ak ti už nerobí problém z daného cviku vykonať 15 – 20 a viac opakovaní. V tom prípade je daná záťaž pre teba už príliš ľahká.

5. Cviky na posilnenie brušného svalstva

Veľkou výhodou posilňovania brucha je, že môže prebiehať aj v domácom prostredí. Robiť brušáky či plank dokáže každý, takže už žiadne výhovorky. Treba tomu venovať len patričný čas.

Snaž sa dodržať správne dýchanie, len tak bude totiž tvoje cvičenie naozaj účinné, aj keď samozrejme ťažšie. Nadýchni sa vždy vtedy, keď začínaš cvičiť daný cvik a s výdychom sa uvoľni.

Samozrejme nie všetkých 5 druhov cvikov musíš vykonať v ten istý deň.
Vyber si jeden z nich a odcvič všetky cviky z daného videa v 3 – 4 okruhoch. Všetko závisí samozrejme od miery tvojej vytrénovanosti.

Výnimkou je séria cvikov na posilnenie brušných svalov. Tieto cviky môžeš doplniť alebo kombinovať s ktorýmikoľvek cvikmi z iného videa. Ako bonus 🙂

Ako osobná trénerka a výživová poradkyňa, som o tom presvedčená, že mnohé ochorenia, nevoľnosť, nedostatok energie, ba aj únava sa môžu prekonať, ak zmeníme naše stravovacie návyky a začleníme pohyb do každodenného života. Cvičenie, zdravá výživa a pokoj v duši spolu vytvárajú rovnováhu, ktorá je základom zdravej životosprávy!

Je dôležité vedieť, že zdravá výživa sa nerovná odtučňovacej kúre, je to o zmene životosprávy.

Hor sa na zmenu životosprávy pomocou produktov AniFitt!